Informatycy na Rowery ruszają po raz 9. W tym roku jadą dla Zuzi Barczak

19 czerwca rusza IX  edycja wyprawy charytatywnej "Informatycy na Rowery", która od ponad 7 lat odbywa się regularnie i integruje osoby ze szczecińskiej branży IT, przy okazji niosąc pomoc potrzebującym. Do tej pory Informatycy zebrali już ponad 72.000 zł oraz przejechali kilka razy trasę Odra-Nysa. W zeszłym roku udało im się w ciągu 5 dni przejechać ze Szczecina przez Danię i Szwecję. Tegoroczna edycja powraca do swoich korzeni. Grupa ponad 20 osób ze szczecińskich firm informatycznych przejedzie szlak Odra-Nysa, a najwytrwalsi uczestnicy w niedzielę rano ruszą rowerami z Czech do Szczecina, żeby w ciągu jednej doby przejechać dodatkowe 430 km.

W tym roku jedziemy dla Zuzi Barczak (Zuzia walczy z SMA), córeczki Bartka, który już kilka razy z nami jechał i pomagał innym. Teraz on potrzebuje naszego wsparcia. Zbieramy na dalszą rehabilitację Zuzanki oraz niezbędny sprzęt medyczny. 💪

Historię Zuzi znajdziecie na stronie zbiórki:
https://zrzutka.pl/85rxv4

Tych, którzy nie mogą z nami jechać, zachęcamy do wspierania. Każda złotówka się przyda!

Informatycy w tym roku planują powrót na trasę, od której wszystko się zaczęło. Po zwiedzeniu Skandynawii oraz przejechania całej wschodniej ściany Polski, ruszają na trasę Odra-Nysa, tylko w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj. Start odbędzie się ze Szczecina i w ciągu 4 dni mają zamiar dojechać do Czech, do miejscowości Chrastava. Tam odbędzie się podsumowanie wyprawy oraz powrót autobusem do Szczecina. Dla chętnych przewidziana jest również możliwość powrotu na rowerach szosowych “na raz”. W niedzielę 23.06, 7 odważnych ochotników spróbuje pokonać trasę Odra/Nysa w ciągu 24 godzin, dystans ok. 430km

W tym roku akcja “Informatycy na Rowery” potrwa od 19 do 23 czerwca. Start zaplanowany jest na godzinę 8:00 spod firmy Squiz, która mieści się przy Al. Wojska Polskiego 184c/20.

Zapraszamy wszystkich chętnych oraz sympatyków akcji do kibicowania drużynie. Aktualna relacja z wyprawy odbędzie się między innymi Facebooku: https://www.facebook.com/InformatycyNaRowery/.

Informacja o zrzutce prowadzonej dla Zuzi przez Informatycy na Rowery - http://zrzutka.pl/85rxv4