Informatycy ze Szczecina po raz piąty przejadą setki kilometrów aby pomóc choremu dziecku

W tym roku odbędzie się V edycja rajdu „Informatycy na Rowerach”, którego celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Pracownicy szczecińskiej branży IT od 5 lat walczą ze stereotypem informatyka, pokazując, że wysiłek fizyczny nie jest im obcy. W tym roku wyruszają w trasę aby zebrać pieniądze na leczenie Tymoteusza Szulskiego-Żak, który cierpi na poważną wadę serca.

Czteroletni Tymek od urodzenia ma dwie poważne wady wrodzone. Jego serce ma problem z pompowaniem krwi, a komory są poważnie uszkodzone. Zaraz po urodzeniu Tymoteusz musiał przejść kosztowną operację w Łodzi, a teraz aby móc normalnie funkcjonować  musi regularnie poddawać się specjalistycznemu leczeniu, które jest bardzo drogie. Na kilka pierwszych operacji potrzebne jest aż 5000 zł. Rodzice zgłosili się do Rafała Źróbeckiego – pomysłodawcy i organizatora akcji „Informatycy na Rowery”, który postanowił pomóc.

Kto jak nie informatycy?

Już piąty raz szczecińscy informatycy postanowili zorganizować charytatywny rajd rowerowy podczas, którego będą prowadzić zbiórkę, tym razem na pomóc Tymkowi. W zeszłym roku zebrali ponad 10.000 zł na turnus rehabilitacyjny Martynki Wójtowicz. W trakcie swoich urlopów w 4 dni planują przejechać niemal 500 km po trasie rowerowej, rozciągającej się od Karkonoszy do Szczecina. Jest to międzynarodowy szlak rowerowy Odra-Nysa, biegnący wzdłuż polsko-niemieckiej granicy. –„Cieszymy się, że udało nam się zbudować społeczność, która chce pomagać i robi to z własnej woli jednocześnie łamiąc stereotyp „typowego informatyka”. Kiedy po raz pierwszy omawialiśmy ideę cyklicznych wypraw rowerowych od razu pomyślałem, że warto byłoby wziąć pod uwagę szczytny cel, gdyż dopinguje to uczestników i ułatwia pokonywanie własnych słabości. Liczymy, że w tym roku również nasz wysiłek nie pójdzie na marne i uda nam się zebrać zaplanowaną kwotę” – mówi Rafał Źróbecki, prezes SQUIZ Poland, pomysłodawca „Informatyków na Rowery”.

Lokalny manifest siły współpracy

W tegorocznej edycji wezmą udział informatycy z wielu szczecińskich firm oraz osoby spoza branży, które również chcą pomóc. We wsparcie włączyło się wiele lokalnych firm i organizacji. Honorowy patronat nad rajdem objął również Marszałek Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz. Przedsięwzięcie wspierają: Fundacja Netcamp, Technopark Pomerania, Klaster IT, Szczecinblog, Kurier Szczeciński, Moje Miasto Szczecin, wSzczecinie, Szczecin na Rowerach, Klub Rowerowy Gryf, Hot Magazine Szczecin, sklep Madbike. – „Z edycji na edycję coraz więcej organizacji decyduje się wesprzeć naszą akcję. Pokazuje to, że warto konsekwentnie realizować takie akcje charytatywne i pomagać potrzebującym. To angażuje nie tylko uczestników, ale też potencjalnych sponsorów i media, co przekłada się na ilość wsparcia udzielonego Tymkowi.” – podkreśla Rafał Źróbecki. 
W swoją podróż informatycy wyruszają 21.05.2015 z TUTAJ POTRZEBUJĘ INFORMACJI


Jak pomóc Tymoteuszowi?

Organizatorzy „Informatyków na Rowery” wciąż poszukują sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć finansowo inicjatywę, przekazując pieniądze bezpośrednio dla dziewczynki oraz uczestników rajdu.

Pomoc finansową na leczenie Tymoteusza „Informatycy na Rowerach” zbierają na portalu siępomaga.pl po adresem: https://www.siepomaga.pl/r/informatycynarower2015

Więcej informacji o Tymku i jego zdrowiu znaleźć można na stronie:

https://www.siepomaga.pl/tymek

Bieżące informację związane z wyjazdem pojawią się w mediach społecznościowych, na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/419357891522820/