Nasz cel

Głównym celem akcji informatycy na rowerze jest integracja osób z szeroko pojętej branży IT oraz pomoc potrzebującym ze Szczecina i okolic.

Cała koncepcja wypraw rozpoczęła się, gdy Prezes Squiz Poland, Rafał Źróbecki kilka lat temu zaproponował przejechanie rowerem 500km w 4 dni Szlakiem Odra-Nysa wzdłuż zachodniej granicy Polski. Po krótkim mailu od razu zgłosiło się kilku chętnych. Wtedy tak naprawdę nie wiedzieliśmy wtedy na co się piszemy, dla większości z nas było to przejechanie jednorazowo dystansu 40km po raz pierwszy w życiu.

Koncepcja bardzo dobrze przyjęła się w naszej firmie. Tak dobrze, że udało nam się zaangażować informatyków z innych firm. Doszliśmy do wniosku, że aby nasz wysiłek, pot i łzy były jakoś wynagrodzone, podczas wyprawy wesprzemy, którąś z lokalnych akcji charytatywnych. I tak już zostało.

Do tej pory odbyło się już 9 wypraw, które z roku na roku angażują i zarażają pasją do zdrowego życia coraz wiekszą liczbę osób z lokalnego środowiska IT.

Do tej pory udział w wyjazdach wzięli nie tylko pracownicy Squiz w Polsce, ale również goście z UK, USA oraz Australii. Dzięki wsparciu lokalnych mediów i sponsorów udało nam się dotrzeć do społeczeństwa i zebrać ponad 72.000 zł dla kilku dzieciaków ze Szczecina i okolic.

Jak to mówi Rafał Źróbecki:

"realizując swoje codzienne obowiązki pamiętajcie, że świat nie kończy się na naszych celach biznesowych. Warto zwrócić uwagę na to, jaki wpływ mamy na to, co dzieje się dookoła nas oraz jak możemy wykorzystać swój potencjał, by pozytywnie zmieniać nasze otoczenie."

Jeśli chcesz do nas dołączyć, ale nie pracujesz w IT, nic nie szkodzi! Napisz do nas, a na pewno znajdziemy dla Ciebie miejsce, w którejś z najbliższych wypraw.